Podróż na własną rękę czy z biurem podróży?

Organizując wakacyjny wyjazd na pewno każdy z nas zastanawia się, jaka alternatywa jest dla nas lepsza – wyjazd zorganizowany przez biuro podróży lub na prywatną rękę? Jednym z kryterium jest przeważnie cena. Co jest tańsze oraz bardziej wygodne? Niżej znajdziecie parę informacji na ten temat.

Nie ma idealnej odpowiedzi na to, jakie z rozwiązań jest lepsze, tańsze i o wiele bardziej wygodne. Wszystko zależy od subiektywnych upodobań oraz możliwości – finansowych i nie tylko. W obu przypadkach znajdą się sympatycy i przeciwnicy. To my sami powinniśmy mieć pojęcie, jaki rodzaj podróży będzie dla nas najodpowiedniejszy. Nie każdy ma ochotę żeby wyszukiwać wszystkiego na własną rękę (lotów, noclegów itp.). Jest istotna grupa ludzi, którzy z radością korzystają z wycieczek proponowanych poprzez biura podróży oraz w żadnym razie nie narzekają na zanadto wielkie koszty. To czy wyjazd na własną rękę będzie tańszy zależy od tego, czego wyczekujemy oraz w jaki sposób wszystko zaplanujemy.

Podroż na własną ręką

Wbrew pozorom nie jest to taka prosta kwestia, przynajmniej dla osób, które robią to po raz pierwszy. Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy faktycznie jesteśmy gotowi na taki rodzaj podróży, lub faktycznie chcemy wszystko ustalać samodzielnie. Sporo osób ekspresowo może się zniechęcić. Jeżeli zależy nam na odszukaniu jak najlepszej propozycji, odpowiadającej stworzonym przez nas oczekiwaniom powinniśmy poświęcić na to odrobinę czasu i cierpliwości. Wytrwałość jest tu nadzwyczaj istotna.

Należałoby zaplanować wszystko przed wyjazdem – lot w obie strony, kwatery, wyżywienie itp. Wobec tego ważne jest, by robić to przynajmniej parę tygodni wcześniej. Warto konfrontować oferty biur podróży ze swoimi wyliczeniami. Może się przecież okazać, że koszt wycieczki na własną ręką jest wyższy aniżeli oferta z biura podróży, która odpowiada naszym wymaganiom.

Plusem tego typu rozwiązania jest z pewnością większa niezależność.W każdej chwili możemy odmienić nasze plany i nie jesteśmy ograniczeni poprzez biuro podróży. Oprócz tego istnieje szansa zaplanowania w istocie tanich wakacji, nie tracąc na jakości danego wyjazdu. Minusem natomiast może być to, że jesteśmy zdani sami na siebie (nie ma nad nami ochrony rezydenta). Prócz tego przygotowania do tego typu wyjazdu absorbują więcej czasu, albowiem sami powinniśmy wszystko wyliczyć i zorganizować.

Wyjazd z biurem podróży

Bezsprzecznie nie jest to kiepskie rozwiązanie. Ofert jest rzeczywiście bezlik i z pewnością jesteśmy w stanie odkryć coś dla siebie. Nie zawsze wybór jest łatwy, niemniej jednak wiele zależy najzwyczajniej w świecie od indywidualnych oczekiwań i upodobań turysty. Wybierając się na wyprawę z biura podróży w żadnym razie nie powinniśmy czuć się ograniczeni – zależy bezsprzecznie, jaki typ wycieczki wybierzemy.

Pozytywami tego rodzaju wycieczek jest w głównej mierze komfort i oszczędność czasu – wszystko mamy z góry zaplanowane. Poza tym mamy pewność, że w przypadku jakiś problemów jesteśmy w stanie zwrócić się do rezydenta, który się nami ,,opiekuje”. Negatywem może być podporządkowywanie się programowi wycieczki objazdowej bądź też niezbędność spędzania wakacji w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *